FORUM TÜRK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUM TÜRK

!!! ѕιтємιzє нσş gєℓ∂ιηιz !!!

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

TUNA: ŞAHSİ GÖRÜŞLERİMİ ÇARPITTILAR

YazarMesaj
Admin
Administrateur
Administrateur
Admin

Erkek

TUNA: ŞAHSİ GÖRÜŞLERİMİ ÇARPITTILAR Empty
MesajKonu: TUNA: ŞAHSİ GÖRÜŞLERİMİ ÇARPITTILAR   TUNA: ŞAHSİ GÖRÜŞLERİMİ ÇARPITTILAR Icon_minitimeC.tesi Ocak 26, 2008 2:34 pm

Tuna: Yasaksız bir Türkiye'den yana olduğumu söyledim, sözlerimi çarpıttılar
AK Parti Konya Milletvekili Hüsnü Tuna, Konya Gazeteciler Cemiyetini (KGC) ziyareti sırasında türban konusundaki açıklamalarıyla ilgili olarak, ''Söz konusu açıklama, şahsi görüşlerimdir. Çünkü partiyi temsil etme görevim olmadığı gibi, parti adına açıklama yapma yetkim de yoktur'' dedi.

Tuna, bugün KGC'yi ziyareti sırasında türban konusunda yöneltilen soru üzerine yaptığı açıklamaların bazı medya kuruluşlarında yer alması üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

Söz konusu görüşlerin partisiyle ilgili olmadığını ifade eden Tuna, şunları kaydetti:
''KGC'yi ziyaretim esnasında AK Parti-MHP yöneticilerinin görüştüğü eğitim hakkı ile ilgili konuda şahsi görüşümün sorulması üzerine verdiğim cevap maksat dışı kullanılmıştır. Söz konusu açıklama şahsi görüşlerimdir. Çünkü partiyi temsil etme görevim olmadığı gibi, parti adına açıklama yapma yetkim de yoktur. 42. Madde'de yapılacak olan değişikliğe kamu hizmetlerinin dahil edilip edilmeyeceği şeklindeki soruya ben, değişikliğin kamu hizmetleriyle ilgili olmadığını, eğitim hakkı ile ilgili olduğunu söyledim. Ancak şahıs olarak yasaksız bir Türkiye'den yana olduğumu, bunun da kendi düşüncelerim olduğunu ifade ettim. Yapılacak olan haberlerin de bu yönlü ele alınması gerekiyordu.'' AA

NE DEMİŞTİ?

Üniversitelerde kılık kıyafet serbest olursa, kamu hizmetinde yasak devam eder mi? İnşallah hedefimiz kamu hizmetlerinde de, yani kamu hizmeti veren personellerde de böyle bir yasağın olmamasıdır. Bu utanç verici bir şey diye düşünüyorum ben. Ama bunun yeri 42'nci madde değil. Çünkü 42'nci madde eğitim hakkıyla ilgili madde olduğu için. Orada çalışma hakkını düzenleyemiyoruz. Zamanı gelinçe inşallah o çerçevedeki düzenlemeler de gündeme gelecektir
https://turkforum.all-up.com

TUNA: ŞAHSİ GÖRÜŞLERİMİ ÇARPITTILAR
1 sayfadaki 1 sayfası